Binnen kijken bij…
Karin en Rein

Binnenkijken bij Karin en Rein: een landelijke keuken met een moderne twist
Neem een kijkje in de prachtige nieuwe keuken van Karin en Rein, gebouwd door Van Slageren Keukens. Het begon allemaal met een verbouwing – en daar hoorde ook een nieuwe keuken bij! Van vrienden hoorden ze goede dingen over Van Slageren, vooral op het gebied van service. Zo besloten ze daar een kijkje te nemen.
Van landelijk naar vernieuwend
Toen ze binnenkwamen hadden ze gelijk het gevoel van: ‘hier gaan wij iets vinden’. In het huis hadden we hiervoor al een landelijke keuken staan”, begint Rein te vertellen. “We wilden graag iets landelijks houden, maar dan wel met de bereidheid om hem iets strakker in te richten. Omdat we hier zeker nog wel twintig jaar willen wonen, hebben we ook goed naar het materiaal gekeken: steen in plaats van hout en goede apparatuur. Eigenlijk hebben we onze oude keuken zo aangepast dat het bij onze huidige smaak zou aansluiten.”
Persoonlijk advies en maatwerk
Het stel werd bij Van Slageren Keukens uiteraard goed geholpen bij het uitzoeken van de materialen en kleuren. “Wesley trok allerlei staaltjes en mogelijkheden bij elkaar en nam ons mee door het hele pand”, vervolgt Karin. “Hij nam ook ruim de tijd om met ons te sparren over onze wensen.”
“Hij bracht ons op hele goede ideeën wat betreft het aanbrengen van vernieuwingen in onze keuken. Daarbij luisterde hij écht naar ons en kwam hij alleen aanzetten met dingen die aansloten bij onze wensen. Een goede tip van Wesley was het kiezen voor een tweede oven uit dezelfde lijn als de eerste. Hierdoor voelt de keuken meer aan als een geheel.”
Fijn in gebruik
Een van de belangrijkste aspecten voor Karin en Rein was de functionaliteit van de keuken. Karin vertelt: “We hebben echt gekozen voor alles met lades in plaats van kastjes, zodat we altijd overal gemakkelijk bij kunnen.” Ook over andere aspecten is goed nagedacht. “Zo hebben we ervoor gezorgd dat de hoogte van ons nieuwe werkblad op ons is afgestemd”, aldus Rein. “We hebben alle facetten van onze landelijke keuken tegen het licht gehouden en zijn tot een mooi resultaat gekomen.”
De perfecte mix van stijl en functionaliteit
De lange keuken is verdeeld over twee ruimtes en moest worden ingebouwd in een erker. “Het was echt geen makkelijke keuken om te bouwen”, lacht Karin. “Ze hebben daar met alle monteurs aan gewerkt en hebben er nog flink over moeten nadenken. Toch was het hier in huis allesbehalve een chaos. Iedereen wist wat ze moesten doen.”
“Ook Leen heeft er na de installatie nog voor gezorgd dat alle puntjes op de i werden gezet”, vervolgt Rein. “Hij ziet en benoemt precies wat wij ook zien. Daarna wordt alles ook netjes opgelost. Ze zeggen wat ze doen en ze doen wat ze zeggen. Alles klopt gewoon.”
Genieten van het resultaat
Nu de keuken helemaal af is, genieten Karin en Rein volop van hun nieuwe ruimte. “Ik was sceptisch over de overstap naar inductie koken, maar ik ben er snel aan gewend geraakt”, zegt Karin met een glimlach. Rein voegt toe: “Het is echt een keuken waarin we graag tijd doorbrengen, zowel om te koken als om samen te zijn.”












